Kurallar

İçerik Yayınlama Kuralları

İlginizi çeken konularda yazdığınız derlemeleri Denizci Kulübü üzerinden, kendi isminizle, tüm okurlarımıza açık şekilde paylaşabilirsiniz. Bunun için iletisim@denizcikulubu.com ya da iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

1- Bütün yazılarda temel yazım kuralları ve noktalama işaretleri kurallarına uyulmalıdır. Dilbilgisi kurallarına uyulmadığı bariz şekilde tespit edilen makaleler yayınlanmayacak ve yeniden düzenlenmesi istenecektir. Anlaşılır ve yalın bir dil kullanılmaya özen gösterilmelidir.

2- İçeriklerde kullanılan tüm veriler kaynaklarla desteklenmelidir. Başvurulan bütün kaynaklar da, eksiksiz bir şekilde kuralına uygun olarak belirtilmelidir.

3- İçeriğe uygun bir başlık belirlenmelidir. Makalele içerisinde konuyu anlatan en az 1 adet görsel seçilmelidir. Bu görsel e-posta yoluyla ya da medya linki ile bildirilmelidir.

4- Üyelerin yazıları sitelerden doğrudan kopyala/yapıştır yoluyla kabul edilmez. Eğer herhangi kaynaktan alıntı yapılacaksa, alınan kısmın alıntı olduğu makalenin içinde tırnak işareti ile belirtilmelidir.

5- İçeriklerde içerisinde eğlenceli bir dil kullanılabilir; ancak makaledeki eğlence unsurları, ciddiyetin önüne asla geçmemelidir. Bu dengeyi tutturmak, yazarın sorumluluğundadır.

6- Denizci Kulübü, bu kurallarda değişiklik, ekleme ve çıkarma yapabilir. Tüm kurallara uysa bile bir yazıyı reddetme veya yazıları yayınlama hakkını saklı tutar. Denizci Kulübü, ret veya kabul sebebini açıklama sorumluluğu bulunmaz.

7- denizcikulubu.com, kaynakça’da yer alan anlaşmalı markaların içeriğinin ya da görselinin herhangi bir parçasının kopyalanması, satılması veya ticari bir amaç için istismar kesinlikle yasak olup, doğrudan ilgili marka ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

8- Diğer görsel ve içerikler yazarların şahsi görüşlerini içerir, bu yazılar ile ilgili Denizci Kulübü bir sorumluluk kabul etmez.

9- Üye yazarların ya da kaynağı Denizci Kulübü olan içeriklerin de izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması yasak olup, ticari amaçla yayınlamak isteyen şahısların iletisim@denizcikulubu.com üzerinden bizlerle iletişime geçmesi gerekmektedir.

Bu temel kurallar, yazarların içerik özgürlüğüne müdahale etmek değil sitenin devamlılığı ve okur kalitesi açısından siz değerli yazarlarımızından önemle rica olunur.

Denizci Kulübü

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol