Sinema & Dizi

Açık Deniz (Open Water) 2003

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Açık Deniz (Open Water) Amerikan psikolojik korku draması filmidir. 1998’de, Great Barrier Reef’de, Outer Edge Dive Company adlı tüplü dalış grubuyla denize çıkan Tom ve Eileen Lonergan’ın gerçek hikayesine dayanır.


Açık Deniz yazarı ve yönetmeni Chris Kentis’dir. Oyunculardan Blanchard RyanDaniel TravisSaul Stein Sundance yer alır. Bir film Festivali’ndeki gösteriminden sonra Lions Gate, dağıtım ve pazarlamaya 8 milyon dolar daha harcadı ve film sonunda dünya çapında 55 milyon dolar hasılat elde etti.

Özet

Daniel Kintner (Daniel Travis) ve Susan Watkins (Blanchard Ryan), sıkıcı bir hayat sürdükleri için birlikte vakit geçirmemelerine üzülmüş bir çift. İlişkilerini geliştirmeye yardımcı olmak için tüplü dalış tatile gitmeye karar verdiler. İkinci günlerinde bir grup tüplü dalışına katılırlar. Bir kafa sayısı alınır ve yolcu toplamı 20 olarak kaydedilir. Daniel ve Susan, su altındayken gruptan kısaca ayrılmaya karar verirler. Yarım saat sonra grup tekneye geri döndü. Grubun iki üyesi yanlışlıkla iki kere sayılıyor, bu nedenle dalış masterı herkesin gemide olduğunu düşünüyor ve tekne siteyi terk ediyor. Bununla birlikte, Daniel ve Susan hala sualtında, diğerlerinin geri döndüğünü bilmiyorlardı. Yüzeye çıktıklarında tekne gitti. Grubun yakında onları kurtarmak için geri döneceğine inanıyorlar.

Fragman

Açık Deniz Köpek Balığı

Daniel Kintner

Susan Watkins Open Water

Denizcilikle ilgili diğer eserlere Sinema & Dizi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Wikipedia, Görsel: IMDB, Video: Youtube