ARGE

ICS ve Geleceğin Sıfır Karbon Vizyonu

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

ICS nakliye endüstrisinin BM Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün (İMD) CO2 azaltma stratejisi geliştirmesini nasıl desteklediğini vurgulayacak.


Uluslararası Denizcilik Örgütü, dünya armatörleri derneklerini ve bu alandaki Bonn’daki Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda (COP 23) dünya ticaret filosunun yüzde 80’ini temsil ediyor. ICS, nakliye endüstrisinin BM Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün (İMD) iddialı bir CO2 azaltma stratejisi geliştirmesini nasıl desteklediğini vurgulayacak.

ICS

ICS Politikalar Direktörü Simon Bennett açıkladı: “Yüzyılın ikinci yarısında denizcilikten sıfır CO2 emisyonu vizyonuna sahip. Alternatif yakıtlarla ve yeni tahrik teknolojileri ile ulaşılabilir olacağından eminiz. ”

Vizyonunun yenilenebilir enerji, hidrojen gibi yeni teknolojileri veya henüz beklenmeyen bir şeyi kullanarak piller veya yakıt hücreleri ile sağlanabileceğini söylüyor. Bu arada, denizcilik endüstrisi, IMO Üyesi Devletlerin, 2050 yılına kadar, tüm uluslararası denizcilik sektöründen toplam emisyonları, üzerinde anlaşmaya varılan bir yüzdede azaltmak için uygun bir iddialı hedef belirlemesini önerdi.


Kaynak: Fathom-News Görsel: Fathom-News