Sinema & Dizi

Derin Sular (The Deep) 2012

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Derin Sular (The Deep) Baltasar Kormákur tarafından yönetilen 2012 bir İzlandaca drama filmi. Film 85. Akademi Ödülleri’nde En İyi Yabancı Dil Oscar’ı seçildi. Ayrıca 2013 Nordic Council Film Ödülü için aday gösterildi.


Derin Sular (The Deep) İzlanda’nın güney kıyısından uçurulduktan sonra donanmış okyanusta yaşayan bir balıkçının, Güldoğur Friðórsson’un gerçek öyküsüne dayanıyor.

Özet

İmkansızı başarmak birçok kişi hayalden öteye gidememektedir. Ancak Gulli için hiçbir zaman öyle olmamıştır. Hayatını tam anlamı ile farklı yaşayan Gulli, en zor durumunda bile umudunu korumayı başaran bir insandır. Denizin ortasında tek başına kaldığı 1984 Mart gecesinde, İzlanda’nın güney kıyısı açıklarında kurtulmak için yapabileceği tek şeyi yapmıştır. Issız gecede korkunç sular içerisinde durmadan beş saat yüzerek okyanusa ulaşan Gulli, bu sebeple dayanıklılığın sembolü olmayı başarmış adeta bilimsel bir fenomene dönüşmüştür. Birçok dalda ödül listesinin baş filmlerinden olan Derin Sular, size çok zor bir süreci anlatmakta ve adeta filmin içerisinde sizi yaşatmaktadır.

Fragman

 

Derin Sular Baltasar Kormákur İzlanda Djúpið The Deep

Denizcilikle ilgili diğer eserlere Sinema & Dizi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Wikipedia, Görsel: IMDB, Video: Youtube