Oceanus Foundation

ARGE / Blog

Christiana Zoupa ve Oceanus Foundation

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Christiana Zoupa, denizcilik endüstrisi için yeni bir para birimi ve yeni ekonomi sağlamayı amaçlayan bir şirket olan Oceanus Foundation şirketinin kurucu ortağı ve COO’su.


Oceanus Foundation şirketinin kurucu ortağı ve COO’sı Christiana Zoupa ile hikayesi hakkında kısa bir söyleşi.

Dört yaşından beri bilgisayarlarla çalıştığını söyledin. Açıklayabilir misin? Nasıl?

Oceanus FoundationDört yaşındaydım. Yunan Microsoft ekibinin caddenin üzerinden geçerken ailemin bilgisayar bilimi dersleri için beni imzalamaya ikna etmeye çalıştıkları anılarım var. Microsoft ofislerinin Yunan bölümünde ergonomik kurslarla başladım. Çok hızlı bir şekilde kavrayabildim ve öğrendim, bu yüzden profesörlerim ders seviyemi sürekli olarak yükseltiyordu. İşte bu şekilde, 11 yaşındayken bir Microsoft Yeterlik derecesi ve Uzman Avrupa Bilgisayar Sürücü Belgesi almaya karar verdim.

Oceanus’u başlatmadan önce gençlik kurumu olarak kar amacı gütmeyen kuruluş bulmanıza yardım etmediniz mi?

Yunanistan, basmakalıp kalıplarla kuşatılmış bir ülke ve kurucularımızın dörtü yakın çevremizde (arkadaşlar, üniversite, aile) benzer kalıplaşmışlıkla karşı karşıya kalmıştı. Stereotipleme, insanları toplumun sizin için iyi veya uygun bulduğu akademik bir yol seçmesini sağlar. Toplum için iyi olanın, öğrencilerin gerçekten ne istediklerini ve sevdiklerini takip etmeleri olduğuna inandık. Bu, işimize ve topluma en iyi şekilde kendini vermenin tek yoludur, dolayısıyla bu NPO’yu yarattığımız için gelecek nesil öğrencilere atölye çalışmaları ve çevrimiçi bir rehberlik platformu vasıtasıyla akademik tercihleri ​​hakkında doğru rehberlik ve bilgi verebiliriz. Yazılım 100mentors.com tarafından sağlandı; dünya çapında önde gelen kuruluşlardan dünya çapında okul ve üniversite sınıflarında konuşmak için rol modelleri getiren uluslararası çevrimiçi bir rehber platformu.

237 dinamik gönüllümüz vardı ve birlikte 2.946 lise öğrencisine akademik tercihleri ​​konusunda rehberlik ettik.

Nikolas Kostopoulos’la nasıl tanıştınız ?

Nikolas Kostopoulos

Nikolas, Yunanistan’da genç girişimci rolünde ve ayrıca eğitime ev sahipliği yaparak, konferanslar düzenleyerek ve genç

insanlarda girişimcilik bilincinin gelişimi üzerine seminerler ve atölye çalışmaları düzenleyerek Yunan girişimci topluluğuna nasıl güç verdiğini anlatan iddialı bir meslektaş.

18 yaşındayken Bilgi Üniversitesi’nde (Uluslararası Üniversite Şampiyonu grubuna ait) İstanbul’da düzenlenen uluslararası bir başlangıç konferansına katılma şansım oldu. Nikolaos, organizatörlerinden ve konuşmacılardan biriydi ve söylediği her şeye hayran oldum ve ilham aldım. Konuşmasının bitmesinden sonra, düşüncelerimi ifade etmek için ona ulaştım ve yaş farkına rağmen anında arkadaş olduk. O zamandan beri, Nikolaos hala arkadaşım, tek fark şu anda benim akıl hocam ve Oceanus Vakfı eş ortağım.

Oceanus Foundation kar amacı gütmeyen bir şirket midir? Hangi aşamada?

Evet, Oceanus Foundation kesinlikle kar amacı gütmeyen bir şirkettir ancak bilinçli kapitalizmin etiğine hizmet ediyoruz. Denizcilik endüstrisinin geleceğini iyileştirmek için yeni teknolojileri hızlandırmamıza yardımcı olarak milyon denizcilerin hayatlarını iyileştirecek ve geleceklerini sigortalayacak ve bilim camiasına ödül verecek çözümler sunmaktayız.

Hızlandırıcıya katılmaya hazır, denizcilik endüstrisi ile ilgili başta Avrupa ve Asya merkezli olmak üzere 30’dan fazla talep aldık.

Christiana Zoupa ve Oceanus FoundationBize inanmış ilk Avustralya yatırımcılarımızı zaten bulduk ve Cebelitarık’ta bulunan Oceanus Startup Accelerator’u organize etme aşamasındayız. Bill of Landing prosedürünü blok zincir teknolojisi ile kolaylaştırmak ve modernleştirmek için Ukraynalı ortaklarıyla akıllı kontrat teknolojimizi oluşturuyor ve ödemelerde Oceanus Coin‘i kabul eden bir gemi rezervasyon platformu sağlayan Yunan nakliye endüstrisinden ilk ortaklarımız da var. 15 Eylül’de, Oceanus Token‘in İlk Para Girme teklifini bir ay süreyle başlatıyoruz. Bundan sonra, ilk hizmetlerimizi başlatarak, yapılan yatırımların dolaşımına başlayacağız. İlk hizmetlerimizi çalıştırmak için gereken miktarı% 25 oranında topladık.

Gelecek 4-6 hafta boyunca yüzlerce potansiyel denizcilik sektörü ortağına ulaşmak ve onları projemiz hakkında bilgilendirmek için yorulmadan çalışacak bir satış ekibini bir araya getirdik. Zaten onlarca potansiyel ortaklık başvurusu aldık. Ayrıca, niş pazarlarımızda çok iyi tanınan birkaç nakliye firması zaten çevrimiçi olduğumuzda bizi denemeyi kabul etmişti.

Teknologları, düşünce liderlerini ve diğerlerini grubunuza nasıl topladığınız hakkında biraz bilgi verebilir misiniz ?

Nikolas ve ben, Yunanistan ve Avrupa’daki en büyük organizasyonlarla çalışarak bazı tanınmış girişimciler, politikacılar ve profesörlerle güçlü bir ağ kurmamıza yardımcı oldular. Bu Avrupa’daki en büyük organizasyonlardan biri olan Gençlik İş Ağı’nın kurucusu Vivian Kostopoulou, Kurşun Finans Yöneticimizle birlikte, bizim için ideal olduğuna inandığımız ekibi inşa etmemize yardımcı oldu. ABD, Rusya, Hindistan ve Japonya’dan gelen önemli kişileri içeren ağları. Fakat bununla birlikte, blok köprü teknisyenleri, şifreleme ve blokaj danışmanları bulmak için beş aylık araştırma yaptık.


Gemi

Ethereum ağı nedir?

Ethereum, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları inşa etmesine ve bunları uygulamasına olanak tanıyan blok zincir teknolojisine dayanan açık bir yazılım platformudur. Bitcoin gibi, Ethereum da dağıtılan kamu blok ağları ağıdır. Ancak, ikisi arasında önemli bazı teknik farklar var; bunların en önemlisi, Bitcoin ve Ethereum’un amaç ve kabiliyet açısından önemli derecede farklı olması. Bitcoin, online Bitcoin ödemelerine olanak tanıyan, eşler arası bir elektronik nakit sistemi olan blokaj teknolojisinin özel bir uygulaması sunuyor. Bitcoin blok zinciri dijital para sahipliğini (bitcoins) izlemek için kullanılırken, Ethereum blok zincirinin merkezi olmayan herhangi bir uygulamanın programlama kodunu çalıştırması üzerinde duruluyor. Ethereum kütük zincirinde, kemirgen için madencilik yerine, madenciler ağa yakıt veren bir çeşit kripto göstergesi olan Ethereum kazanmak için çalışırlar.

İş dünyası masallara inananlar için değil, ekonomik çıkarlar dünyası ve insanlar bunu fark ettiğinde buna göre davranıyor.

Ticari bir kriptokrasinin ötesinde Ethereum, uygulama geliştiricileri tarafından Ethereum ağı üzerindeki işlem ücretleri ve hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılır. Dahası, Ethereum teknolojisi tüm diğer kripto para birimlerine kıyasla, geliştiricilere istedikleri işlemleri yapmak için daha fazla esneklik sağlar. Bu geliştiricilerin daha önce gördüklerimizin ötesine geçen binlerce farklı uygulama oluşturabileceği anlamına geliyor.

Yepyeni bir para birimi oluşturmaya mı çalışıyorsun? Bitcoin ile nasıl karşılaştırırsın ve rekabet edebilirsin ?

Oceanus Coin Ethereum ağı üzerinde karşı taraf belirteçidir. İlk ICO, geçen hafta 15 Eylül’de başlatıldı. 1 ABD Doları değerindeki bir bozuk para ile hedef ICO üzerinden 15 milyon dolar yükseltmek olacak.

Belirlememizin amacı, mevcut kripto para birimleri ile rekabet etmek değil. Daha ziyade amaç, blokaj zinciri teknolojisi vasıtasıyla denizcilik endüstrisine destek ve çözümler sunmaktır. Amacı, çözüm sunan ve nakliye dünyasını destekleyen gerçek değeri ve maddeyi oluşturmaktır. İşaretlerin birincil kullanımı endüstri çapında, şeffaf, güvenilir bir ödeme sistemi olacak. Vakfın girişim kolu tarafından desteklenen kuruluşlar, OCEANUS’ta ödenen madeni para ile servet kazanacak. Parayı Gemiadamı Akademisi’nde ve Denizcilik Etütleri kurslarında öğrenim ücretleri için geçerli olacak. En önemlisi, madeni para akıllı sözleşmelerin uygulanması için temel oluşturacaktır. Sürtünmesiz ve uygun maliyetli bir emanet kaynağı, dolandırıcılık koruması ve ödeme sağlamak. Bunun tek başına sanayide önemli maliyetleri ortadan kaldıracağı, çoğunlukla dolandırıcılıktan ve tahkimden kaçınılmasıyla öngörüldü.

Yaşınız ve bir kadın olduğunuz gerçeğinden dolayı, insanların işine olan güvenini elde etmek için diğerlerinden daha zorlanıyor muydunuz?

İş dünyası masallara inananlar için değildir. Ekonomik çıkarların dünyası ve insanlar bunu fark ettiğinde buna göre davranıyorlar. İş, kalkınma, kontrol, güç, para ve rekabet ile ilgilidir. Potansiyel yatırımcıların ve ortakların ciddiye almasını isterseniz, kendinizi dezavantaja düşürmenize izin vermeyecek şekilde hazırlamalısınız. Bu sadece bilgi konularını değil (iş alanınız ve potansiyel yatırımcı / iş ortağı / müşteri) değil, aynı zamanda şirketinize zarar vermeyecek herhangi bir davranışa hazırlıklı olma konularında. Her türlü stereotipi başa çıkmanın en iyi yolunun yalnızca güçlü yönlerinizi öğrenmek ve bunlardan nasıl yararlanacağınızı öğrenmek olduğunu keşfettim.


Christiana Zoupa

Kendinizin hangi yeni yönlerini keşfedersiniz?

Sürekli stresli ve hızlı adımlarla çalışırken, daha önce hiç karşılaşmadığınız durumlara geldiğinizden kendinizi daha iyi tanımanız gerektiğini söylemek güvenlidir. Sizin yeteneklerinizin, gücünüzün, sınırlarınızın boyutunu ve ahlakınızın ulaştığı yerleri ve ne kadar istekli olduğunuzu (veya istemediğinizi) test ederken ya da onun uğruna atarsanız keşfedebilirsiniz. Bu prosedür sayesinde, seçimlerime, görüşlerime ve yeteneklerim hakkında daha fazla güven duydum.

En büyük kişisel başarım, ne kadar dinamik olduğumu keşfediyor. Bu yönü gerçekten seviyorum. Bu beni her geçen gün daha da iyi olmaya iten bir şekilde, bundan faydalanmaya itiyor. Ancak aynı zamanda insanların çok karmaşık olduğunu ve kendimizi gerçekten% 100 bilemeyeceğimizi düşünüyorum.


Kaynak: Women2, Görsel: Women2