ARGE

Küresel Balast Suyu Yönetimi Pazarında İlk 5 Firma

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Pazar araştırması şirketi Technavio global balast suyu yönetimi pazarındaki en büyük beş lider üreticiyi açıkladı.


Pazarın 2021 yılına kadar % 31’den fazla büyümesi bekleniyor. Balast suyunun yönetimi, boş zaman seyrinde artış, petrol ve doğal gaz operasyonlarında derin sulara geçiş ve ultra-derin su arama ve üretimine ilişkin zorlu düzenlemeler, istilacı deniz türlerinin kasıtsız olarak yayılması, artan ticaret faaliyetleri ve küresel deniz gemi filosunun boyutunda küçük bir genişlemenin balast suyu yönetimi pazarının büyüme oranına katkıda bulunması beklenmektedir.

Küresel Balast Suyu Yönetimi Pazarında İlk 5 Firma


Technavio’ya göre piyasadaki en iyi 5 üretici firma aşağıdaki gibidir.

1. Alfa Laval

İsveçli şirket, hem IMO hem de USCG’den PureBallast BWTS için tip onayı aldı. Şirkete göre bugüne kadar 1.250’den fazla PureBallast sistemi satıldı. Sistemi hem yeni yapılara hem de yenilenmelere uygundur ve küçük ve büyük organizmaları yok etmek için UV reaktörü ve filtrasyon sistemi kullanır.

2. GEA Grubu

GEA Group, BallastMaster ultraV BWTS üreticileri. IMO’dan tip onayı ve USCG’den AMS kabul edilir. 2 aşamalı sistem, mekanik ön filtrasyon ile balast suyunun UV-C ile dezenfekte edilmesini sağlar. Bu süreçte hiçbir kimyasal madde kullanılmamakta ve tehlikeli yan ürünler bulunmamaktadır.

3. Hitachi

Hitachi’nin balast suyu arıtma sistemi olan ClearBallast, plankton ve bakterileri uzaklaştırmak için manyetik ayırma teknolojisini ve pıhtılaşmayı birleştirerek balast suyunu arıtmaktadır. Alglerin çıkarılması için manyetik ayırıcı kullanılır. ClearBallast dezenfektanları kullanmaz, böylece ikincil kontaminasyona neden olan artık kimyasalların riski giderilir.

4. Veolia Su Teknolojileri

Veolia, özellikle sintine suyu arıtımı, atık su arıtımı ve temiz su ve proses suyu arıtımı konularında su arıtma teknolojilerine odaklanmaktadır. Veolia Water Technologies, ürün ve çözüm teknolojileri ile dünya balast suyu yönetimi pazarında yer almaktadır. Veolia’nun bağlı kuruluşu RWO, bir disk filtresi ve EctoSys dezenfeksiyon ünitesi kullanarak BWTS, CleanBallast’ı tedarik etmektedir.

5. Wärtsilä

Wärtsilä, deniz pazarı için iki BWTS sunmaktadır. Filtrasyon ve elektroklorlama kullanan ve IMO tipi onaylanmış ve USCG AMS kabul edilen Aquarius EC. Aquarius UV filtrasyon ve UV radyasyon kullanır ve balast suyunu tedavi etmek için herhangi bir aktif madde içermez. Aynı zamanda IMO tarafından onaylanmış ve USCG tarafından bir AMS sistemi olarak kabul edilmiştir.


Kaynak: Fathom News, Görsel: Fathom News