SİNEMA

Sinema & Dizi

Sarmaşık (Ivy) 2015

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Sarmaşık yönetmenliğini Tolga Karaçelik’in yaptığı ve Nadir Sarıbacak’ın baş rolünü oynadığı, iflas etmiş bir armatörün gemisindeki mürettebatın psikolojik sorunlarını etkileyici bir şekilde anlatmıştır.


Sarmaşık filminin yönetmenliğini Tolga Karaçelik yapmıştır. Baş rolünü Nadir Sarıbacak’ın oynadığı Türk sineması içinde baş yapıtların arasına rahatlıkla girebilecek bu filmde Osman Alkaş, Kadir Çermik, Özgür Emre Yıldırım, Hakan Karsak da yer almıştır. 2015 yılının en başarılı Türk filmlerinden biri olan Sarmaşık, 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi oldu.

Özet

Gemi sahibi iflas eder. Hacizli olan gemide deniz hukuku gereği gemide 6 mürettebat kalmak zorundadır. 5 gemici ve bir de kaptandan oluşan mürettebat denizde kalma süresi uzadıkça psikolojik bir savaş içine girmeye başlarlar. Kumanya artık azalmıştır. Uzun süre denizde kalmanın vermiş olduğu duygusal karmaşa ile birlikte tartışmalar ve kavgalar başar bu da kaptan için gemiyi kontrol etmeyi zor hale sokar..

Fragman

En İyi Erkek OyuncuNadir SarıbacakMürettebat SarmaşıkIvy

Denizcilikle ilgili diğer eserlere Sinema & Dizi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Denizci Kulübü, Görsel: IMDB, Video: Youtube