Sinema & Dizi

Sona Doğru (All Is Lost) 2013

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Sona Doğru yönetmenliğini J.C. Chandor’ın yaptığı ve Robert Redford’un baş rolü oynadığı, denizin ortasında yalnız kalan bir yelkencinin yaşam mücadelesini anlatan etkileyici bir yapıttır.


2013 yapımı olan Sona Doğru yani All Is Lost küçük bir yelkenli alıp da tek başıma gezintiye çıkarım diyenlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerin başında gelmektedir. Bir yelkenlinin başına neler gelebilir, en kötü durumda bile hayatta nasıl kalınabilir, tecrübenin denizciliğin en önemli faktörlerinden biri olduğunu çok etkileyici bir anlatımla dile getirilmiştir. “Help” dışında neredeyse hiç konuşma duyamayacağınız bu film siz deniz severleri soluksuz bir şekilde ekrana bağlayacaktır.

Özet

Hint Okyanusu’nda yalnız başına teknesi ile gezinti yapan bir adam, bir gemiden düşen konteynerin teknesine çarpması üzerine, bir kaza sonucu bilincini kaybeder. Uyandığında kendinde değildir ve bu süre içinde telsiz, radyo ve navigasyon gibi önemli ekipmanlarını kaybetmiştir. Bununla da kalmayıp kısa bir süre sonra çok sert bir fırtınanın içinde kalacaktır. Artık tek umudu tecrübeli denizcilik geçmişi sayesinde hayatta kalacağına inanmaktır.

Fragman

All is Lost

Sona DoğruRobert RedfordYelkenKurtarma Botu

Denizcilikle ilgili diğer eserlere Sinema & Dizi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Denizci Kulübü, Görsel: IMDB, Video: Youtube