ARGE

Emisyonla Mücadelede Drone Yoluyla İzleme RPAS

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Martek Marine, deniz motorlarından gelen emisyonların izlenmesine yardımcı olmak için, Avrupa Deniz Güvenliği Ajansı (EMSA) tarafından uzaktan kumandalı Uçak Sistemleri’nin (RPAS) kullanılmasına yönelik bir sözleşme imzaladı. 


Emisyonla Mücadelede Drone Yoluyla İzleme RPAS

Instagram: @seckinkr

RPAS, anlık ve sürekli video geri bildirimi sağlayan, yer istasyonundan 50 km uzakta uçabilir. Bir gemide bulunan gaz analizörü, bir gemi yakıtının kükürt içeriği üzerinde AB yasasında olası ihlalleri belirlemek için havadaki örnekleri alabilir ve kükürt oksitleri (SOx), azot oksitleri (NOx) ve CO2 seviyelerini izleyebilir.

Silahların veya RPAS’ların kullanımı Emisyon Kontrol Bölgelerinde 1 Ocak 2015’teki % 0.1 kükürt içeriğinin uygulanmasını takiben çevresel sürveyans kabiliyetlerinin iyileştirilmesine yardımcı olacak ve aynı zamanda 2020 yılında% 0.5 küresel sülfür kapağı emisyonlarının izlenmesine yardımcı olacaktır.

EMSA, kurumsal hava sağlayıcı olarak, deniz kirliliği tespiti ve emisyon izleme ile üye devletleri desteklemek için pilot RPAS servis operasyonları düzenleyip, verileri dronelar ile toplatacak.

Martek Grup CEO’su Paul Luxen: “Son 3 yıldır drone teknolojisinin deniz uygulamalarına öncülük etmek için çok çalıştık ve büyük yatırım yaptık. Bu EMSA sözleşmesi bize dünyanın ilk “gemi SO2 / CO2 / NOx izleme” ni orijinal dünyanın bir başka dünyasına sunmak için eşsiz bir drone platformu ile birleştirmemizi sağlıyor. ‘Dünyayı dronlar kullanarak değiştirmeye’ karar verdik ve bu, öncül etmek istediğimiz birçok uygulamadan ilkidir. Drone teknolojisi konusunda gerçek bir taahhütte bulunduk ve onlara denizcilik operasyonlarına büyük fayda sağladıklarını önermiştik ve bu ihale, bu yeteneği dünyanın lider emisyon monitör soyağacı ile evlendirmemize izin veriyor “dedi.